Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaka pozycja podczas snu jest najzdrowsza?

2020-03-12
Jaka pozycja podczas snu jest najzdrowsza?Pozycja w jakiej śpimy wpływa na nasze uczucia jakie towarzyszą nam tuż po przebudzeniu. Dodatkowo ma wpływ na nasze zdrowie. Na sen poświęcamy średnio 1/3 doby. Warto, by w tym czasie nasze całe ciało miało odpowiednią pozycję.

Spanie na boku


Jedną z najlepszych pozycji spania jest ułożenie się na boku (chyba, że lekarz zaleci inną w przypadku schorzeń). Pozycja boczna jest dla nas niejako naturalna, bo właśnie w niej byliśmy ułożeniu w brzuchu matki. Lekko podkurczone nogi i zgięte przed sobą ręce zapewniają komfort. Dodatkową podporą może być poduszka umieszczona między kolanami.

Spanie na plecach


Dla osób, które nie lubią spać na boku, lub nie służy to ich zdrowiu, dobrą opcją będzie spanie na plecach. Wygodne rozłożenie ciała pozwala rozluźnić wszystkie mięśnie i nie powoduje ucisku na żadne organy. Spanie na plecach służy także osobom cierpiącym na bezdech senny i chrapanie. Stąd polecane jest dla osób, które mają przypadłości związane z układem oddechowym. Płuca mają wtedy możliwość swobodnej pracy.

Odpowiednie dobranie poduszki do spania


Poduszka z pierza, na której śpimy ma ogromne znaczenie! Często to ona polepsza lub pogarsza jakość snu. Jej wysokość powinna być dobrana do budowy fizycznej, tego, jak długą mamy szyję, jak wysokie barki oraz jak wysoką klatkę piersiową. Niska poduszka puchowa będzie odpowiednia dla drobnych osób, oraz dla dzieci. Modele wyższe są dedykowane osobom wyższym, grubszym lub umięśnionym w górnej partii ciała.

Poduszka do spania powinna być dobrej jakości oraz dostosowana do potrzeb każdego indywidualnie. Poduszka puchowa lub z pierza, dzięki swojej sprężystości dopasuje się do kształtu głowy i będzie podtrzymywać ją przez całą noc. Jeżeli jednak pomimo dobrze dobranej pościeli, nadal pojawiają się problemy ze spaniem, warto zasięgnąć opinii lekarza. Warto również przetestować różne warianty poduszek, tak aby dobrać odpowiednią do swoich potrzeb.


Spanie na boku oraz na plecach to dwie najkorzystniejsze pozycje. Jeżeli tylko nasze zdrowie nam na to pozwala, wybierzmy jedną z nich i dołóżmy do niej komfortowe warunki w sypialni, a będziemy budzić się wypoczęci każdego dnia.
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 3047 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-23
Wszystko w porządku, szybka dostawa.
2024-07-19
zamówienie zrealizowane bardzo szybko. Towar starannie zapakowany. Polecam tu zakupy
pixel