Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czym się kierować wybierając kołdrę?

2018-01-02
Czym się kierować wybierając kołdrę?

Spędzamy ponad 30% życia na spaniu. Zadbaj o jego komfort i zdrowie! 
Kołdry puchowe dostępne są w różnych wariantach wagowych, jakościowych i rozmiarowych. Mogą ogrzać Cię w srogą zimę, albo zabezpieczyć latem przed wychłodzeniem organizmu i nabawieniem się reumatyzmu. Zanim dokonasz zakupu w naszym sklepie zdobądź podstawowe informacje o kupowaniu pościeli. Dowiedz się też jak sprawdzić, czy pościel jest wysokiej jakości.

ustal w jakich śpisz warunkach

Jedni śpią w dwóch pidżamach okryci kocem i kołdrą, a tymczasem inni otwierają szeroko okno i bez pidżamy przykrywają się lekkim kocem. Ustalenie warunków snu, temperatury otoczenia i Twoich osobistych preferencji, odczuć, pozwoli Ci dokonać satysfakcjonującego zakupu i zadbać o komfort snu. Dlatego jeśli mieszkasz w ciepłej strefie klimatycznej, zakup zimowej kołdry nie będzie dobrym pomysłem, podobnie jak na dalekiej północy nie wyśpisz się ciepło pod letnią kołdrą.

Dla większości naszych klientów z Europy odpowiednim wyborem okazuje się kołdra uniwersalna. Na letnie upały wielu zdecydowało się kupić też kołdrę letnią. Dalej przeczytasz dlaczego...

Jaka kołdra na lato - kołdra na upały

Pościel utkana z bawełny z puchowym wkładem jest higroskopijna, co oznacza, że dobrze absorbuje wilgoć, zabiera ją od człowieka i przepuszcza powietrze. 
Zabezpiecza Cię więc przed reumatyzmem, a jednocześnie stopień jej wypełnienia jest na tyle niski, że nie będzie Ci pod nią za gorąco. 
Starsi ludzie o walorach puchu słyszeli już dawniej i pamiętają, że na reumatyzm lekarze zalecali kołdrę z puchu gęsiego...

jak dobrać rozmiar kołdry

Kupując kołdrę dobrze jest najpierw spojrzeć na łóżko i zmierzyć jego rozmiar. Dopasowanie rozmiaru kołdry idealnie do rozmiaru łóżka rzadko jest możliwe. Zazwyczaj kupuje się kołdrę zbliżoną rozmiarem, ale nie mniejszą. Kołdra powinna przykryć całe Twoje łóżko, ewentualnie wystawać za jego brzegi.

jaka powinna być waga wkładu w kołdrze

Na właściwości izolacyjne kołdry wpływają głównie trzy parametry - zastosowany wkład, jego waga i stopień wypełnienia komór. Cięższa kołdra, ale o mniejszym stopniu wypełnienia może jednak ogrzewać gorzej, niż lżejsza, ale o wyższym stopniu wypełnienia. 
W Puchlandzie wszystkie produkty mają ten sam, wysoki stopień wypełnienia. Dlatego o stopniu wypełnienia komór decyduje u nas głównie waga wkładu.

Nie musisz znać wielkości tego parametru, bo dla Twojej wygody nasze modele zostały zróżnicowane ze względu na wagę, a ich nazwy dają wyobrażenie o tym, dla kogo zostały przygotowane. Jeśli jednak chcesz poznać dokładne dane zobacz na porównanie modeli (patrz menu po lewej, nagłówek "Poznaj naszą ofertę").

Warto dodać, że półpuch jest cięższy od puchu. Jeśli zatem lubisz spać pod cięższymi kołdrami, to półpuchowe będą w sam raz dla Ciebie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 2973 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-15
Szybko, sprawnie, bezproblemowo :)
2024-05-15
Perfekcyjnie I bardzo szybko!
pixel