Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czyszczenie pierza - na czym dokładnie polega renowacja kołder i poduszek?

2017-01-06
Czyszczenie pierza - na czym dokładnie polega renowacja kołder i poduszek?Pamiętaj, najwyższa jakość renowacji kołder i poduszek tylko w firmie 'Puchland' Zielona Góra!

Oferujemy ekologiczne czyszczenie pierza, składające się z kilku niezbędnych etapów:

1) Pranie parowe pierza lub puchu


- pranie parowe odbywa się przy temperaturze 120 stopni. Dzięki temu usuwamy ewentualne drobnoustroje, a pierze i puch odzyskują sprężystość.

- podczas tego etapu następuje również wstępne usunięcie ewentualnego kurzu.

2) Schładzanie, odpylanie i obróbka promieniami UV.

- w kolejnej komorze pierze i puch są schładzane dodatkowo odpylane i następuję obróbka promieniami UV w celu usunięcia ewentualnych drobnoustrojów.

3) Wypełnienie do nowego inletu.

- mechanicznie napełniamy nowy inlet puchem i pierzem.

- stosujemy wyłącznie wysokogatunkową bawełnę pucho-szczelną zapewniająca efekt antyalergiczny.

Pranie poduszek z pierza


Czyszczenie pierza w kołdrach i poduszkach nie należy do najłatwiejszych czynności. Surowiec posiada podatność na działanie środków chemicznych i temperaturę, co może go uszkodzić. Nieprawidłowe pranie oraz suszenie tekstyliów z pierza może doprowadzić również do wydzielania się nieprzyjemnego zapachu, a także powstawania pleśni. Aby zachować najważniejsze właściwości kołdry, zaleca się profesjonalne czyszczenie pierza przynajmniej raz na 5 lat w zależności od jakości i gatunku surowca, natomiast poduszki powinny być czyszczone co 2-3 lata.


Renowacja pierza - czyszczenie pierza

Częściej powinno prać się poduszki, które są narażone na pochłanianie potu, naskórka i łupieżu. Oferujemy profesjonalne usługi czyszczenia pierza. Aby zapewnić odpowiednią jakość usług, rozdzielamy wypełnienie od poszycia, a każde z elementów wypieramy osobno, by móc oczyścić naturalny wsad z wszelkich zanieczyszczeń. Suszenie puchu i pierza odbywa się z reguły w dużym bębnie, który pod wpływem ruchu obrotowego i ciepłych podmuchów powietrza, co nie pozbawia pierza miękkości i sprężystości. Pamiętajmy, że regularne czyszczenie pierza wpływa również na długotrwałe użytkowania produktów.
Zadbaj o swoją pościel i umów się z nami na czyszczenie!
Renowacja zawiera wymianę inletu oraz czyszczenie wkładu.

Zamówienie na usługę można złożyć osobiście w siedzibie firmy - w Zielonej Górze (Przylep) przy ulicy 22 lipca 71B. Zapraszamy!
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 2973 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-15
Szybko, sprawnie, bezproblemowo :)
2024-05-15
Perfekcyjnie I bardzo szybko!
pixel