Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wybrać kołdrę na zimę?

2020-01-10
Jak wybrać kołdrę na zimę?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, różniących się pod względem rozmaitych parametrów. Dziś opiszemy je bliżej, by ułatwić Czytelnikowi wybór najlepszej kołdry puchowej, a więc takiej, która w największym stopniu spełni jego indywidualne oczekiwania. Na co w szczególności warto zwrócić uwagę?

Użyte surowce

Wszystkie produkty można podzielić pod względem użytych materiałów na: naturalne oraz syntetyczne. Kołdry i poduszki puchowe, wełniane oraz wykonane z pierza zazwyczaj są droższe od modeli poliestrowych bądź wyprodukowanych z użyciem silikonu. W zamian oferują jednak szereg zalet: zapewniają lepszą izolację termiczną oraz są bardziej trwałe. Ponadto pościel puchowa lepiej „oddycha”, dzięki czemu dłużej zachowa świeżość oraz zapewni wyższy komfort użytkownikowi.

KOŁDRA PUCHOWA VIP BATYSTOWA ZIMOWA BIAŁA

Dobrej jakości tkanina

Ze względu na doznania zmysłowe, które towarzyszą użytkowaniu produktu, a także mając na uwadze jego trwałość, warto wybrać kołdrę puchową i poduszki z poszyciem ze stuprocentowej bawełny. Tkanina dobrego gatunku będzie posiadała właściwości antyalergiczne, co z pewnością nie umknie uwadze osób borykających się z różnymi uczuleniami. Inną ważną rzeczą jest szczelność bawełny – ważne, by wsad nie „uciekał” z pościeli puchowej, co niestety może mieć miejsce w produktach z dolnej półki. Stwarza to konieczność wymiany pościeli dużo szybciej, niż się pierwotnie przewidywało.

KOŁDRA Z PIERZA CLASSIC ZIMOWA ECRU

 Jaka kołdra lepsza puchowa czy syntetyczna - sprężystość puchu

Mając na względzie zimowe chłody, zwróćmy uwagę na sprężystość, jaką deklaruje producent dla danej kołdry puchowej. Im wyższa wartość tego parametru, tym produkt lepiej będzie nas „ogrzewał”. Na sprężystość puchu wpływa m.in. źródło surowca, tzn. pościel puchowa wykonana z użyciem puchu od gęsi lęgowej lub syberyjskiej najczęściej będzie miała wyższą sprężystość niż np. produkt wykonany z pierza bądź mieszanki pierza z puchem. Jednostką sprężystości puchu jest cuin – objętość, jaką zajmie uncja (28,35 grama) puchu po rozprężeniu.

KOŁDRA PUCHOWA SYBERYJSKA ZIMOWA ECRU

Proces produkcyjny

Duże znaczenie dla ostatecznej jakości produktu ma to, w jaki sposób puch i pierze są segregowane i oczyszczane, zanim znajdą się w gotowych poduszkach puchowych bądź kołdrach. Odpowiedzialny producent odrzuca partie surowca o gorszej jakości, wybrakowane bądź z innych względów nienadające się do użytku. Następnie całość osusza w wysokich temperaturach, by wsad stał się sterylny. Kolejnym krokiem jest mechaniczne usunięcie niepożądanych elementów, takich np. jak kurz. Przy rosnącej świadomości ekologicznej nie sposób pominąć też kwestii traktowania zwierząt. W dobrych firmach stosuje się odpowiednie standardy, m.in. RDS – Responsible Down Standard. Choć nie jest on wymagany przepisami prawa, odpowiedzialni producenci dobrowolnie go stosują. Posiadanie rzeczonego certyfikatu jest jednoznaczne, z tym że dana firma dba o ptaki, m.in. nie zadaje im bólu oraz nie pozyskuje surowca od żywych osobników.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 2992 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-13
Wszystko szybko i sprawnie. Kupiłam już dwie poduszki i kołdrę, wszystko dobrze się sprawdza.
2024-06-04
Szybka wysyłka :)
pixel