Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czym charakteryzuje się kołdra antyalergiczna? Jak ją dobrać?

2020-08-03
Czym charakteryzuje się kołdra antyalergiczna? Jak ją dobrać?

Kołdra antyalergiczna to przede wszystkim czysta kołdra, która już na etapie produkcji była stworzona z myślą o osobach wrażliwych. Poza tym ważnych jest kilka innych aspektów, o których piszemy poniżej. Obalamy też mit dotyczący kołder puchowych i z pierza, i ich możliwości użytkowania przez alergików.

Kołdra antyalergiczna – charakterystyka

Kołdra antyalergiczna nie gromadzi w sobie kurzu, pyłków, naskórka czy roztoczy. Tak naprawdę, na to, czy dana pościel będzie odpowiednia dla wrażliwców, czy nie, składają się wszystkie elementy – wypełnienie, inlet, poszewka. Mówi się o kołdrach syntetycznych, że są antyalergiczne. Z pewnością można to policzyć, jako ich atut, natomiast wciąż są one sztuczne i nie wentylują odpowiednio, a brak wentylacji i wilgoć to dobre warunki do rozwoju drobnoustrojów. Kołdra antyalergiczna powinna mieć wypełnienie, które oddycha, oddaje wilgoć, a przy tym grzeje odpowiednio osobę śpiącą. Inlet powinien być z naturalnego materiału, by nie utrudniał owej wentylacji. Najlepsze poszewki to te jedwabne lub bawełniane, czyli także pochodzące z natury.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kołdrę dla alergika?

Wybierając kołdrę dla alergika, zwracajmy uwagę na jej przepuszczalność powietrza, Powinna ona móc „oddychać”, czyli przemieszczać powietrze z wnętrza na zewnątrz. Takie cechy mają przede wszystkim wyroby naturalne, głównie dlatego, że pierze czy wełna odpowiadają za termoregulację i odprowadzanie wilgoci ze skóry zwierząt i ptaków. Kołdra powinna być także łatwa do utrzymania w czystości, co najmniej przez efektywne wietrzenie. Poszycie powinno być przepuszczalne, by ograniczyć potliwość, a tym samym rozwój bakterii i roztoczy.

Antyalergiczna kołdra z pierza lub puchu – jak to możliwe?

Pierze i puch jako naturalne wypełnienia stosowane są od dawien dawna. Nie od dziś też wiadomo, że najlepiej śpi się pod pierzyną u babci. I choć kiedyś stare kołdry z pierza były pełne roztoczy, to to nie byliśmy tego świadomi. Obecnie unika się tego typu pościeli, właśnie przez wzgląd na osoby wrażliwe. Całkiem niesłusznie. Nowoczesne kołdry puchowe i z pierza Puchland są antyalergiczne! Jak to możliwe? Wypełnienie jest starannie odpylone i wyczyszczone, zanim trafi do inletu. Samo poszycie jest bardzo gęsto tkane z wysokojakościowej bawełny, by utrudnić przenikanie do wewnątrz kurzu czy naskórka. Taka budowa sprawia, że kołdry mają zapewnioną wentylację, świeżość i jednocześnie mogą ich używać alergicy.

Kołdra dla alergika na każdą porę roku

W zależności od pory roku każdy alergik może spać pod dopasowaną do potrzeb kołdrą. Cienkie modele letnie są idealne na ciepłe noce, kiedy chcemy się tylko lekko okryć. Grube modele zimowe zapewnią ciepło, nawet gdy za oknem jest siarczysty mróz. Można także zakupić model całoroczny, który jest kompromisem stosowanym przez 12 miesięcy. Aby zachować czystość pościeli poza sezonem, powinna być ona oddana na czyszczenie pierza (lub puchu), a następnie przechowywana próżniowo lub w szczelnym pojemniku w suchym miejscu. Wyciągnięta na nowo do użytku będzie w idealnie zadbanym stanie. 

Kołdry antyalergiczne dla dzieci

Dzieci są szczególną grupą użytkowników naszej pościeli. Im dedykujemy mniejsze rozmiary kołder, przy zachowaniu surowych zasad ich produkcji. Czysty puch nie powoduje reakcji alergicznych, przyjemnie pachnie, więc miło jest wtulić się w niego. O spokojny sen najmłodszych zadba równie bezpieczna poduszka puchowa pod głową. Pamiętać należy o regularnym wietrzeniu pościeli przez cały rok i wystawianiu na mróz zimą. Będzie sprzyjać to zachowaniu bieżącej czystości i pozbyciu się powierzchownych okruchów czy kurzu. Raz w roku warto kołdrę oddać na czyszczenie pierza (lub puchu), by mieć pewność, że dziecko śpi pod najbardziej zadbaną pościelą. 

Jak wybrać kołdrę naturalną dla alergika?

Skoro już wiesz, że kołdry Puchland mogą być używane przez alergików, być może pojawił się trylemat – puch, półpuch czy pierze – które wypełnienie wybrać? Najbardziej luksusowy i pożądany jest puch (kolekcje Royal, VIP, Syberyjska, Standard). Kołdra jest mięciutka, elastyczna, lekka. Zdecydowanie jest to wybór najlepszy z możliwych. Modele w poszczególnych kolekcjach różnią się tkaniną, z której wykonany jest inlet lub/i sprężystością puchu. Półpuch (kolekcje Silver Syberyjska, Tradycyjna, Simple) jest średnio sprężysty – idealny dla średnio wymagających Klientów. Kołdry z pierza (kolekcja Classic) to niskobudżetowa opcja, po którą sięgają alergicy, chcący spać pod czymś naturalnym. Poza wypełnieniem zwróćmy uwagę na rozmiar, by był dopasowany do wzrostu osoby oraz rozmiaru łóżka. Nie po to kupujemy ciepłą pościel, by stopy marzły poza nią.

Wybierając kołdrę dla alergika, warto postawić na naturalne produkty Puchland, bo są one stworzone z myślą o osobach wrażliwych. Najwyższej jakości puch i pierze, co potwierdzają certyfikaty, są bezpieczne także dla najmłodszych. Próżno szukać podobnych produktów na rynku. Dobór kołdry jest bardzo łatwy – szeroka gama rozmiarów i wypełnień to odpowiedź na potrzeby każdego przyszłego użytkownika.
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 2928 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-11
Poduszka spełnia oczekiwania. Jest nieco twardsza niż puchowąa, ale b.wygodna.
2024-04-04
Super dziękuję
pixel