Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kołdry i poduszki – zalety puchu gęsiego

2020-07-10
Kołdry i poduszki – zalety puchu gęsiegoPuch gęsi ma wiele zalet, które staramy się propagować i rozsławiać. W tym artykule zebraliśmy je wszystkie – zarówno te bardzo oczywiste, jak i te mniej. Wskazujemy też, dlaczego warto spać na poduszce puchowej i pod puchową kołdrą, oraz jak kupować, by kupić dobrze.

Pościel puchowa – zalety puchu gęsiego

Zalety puchu gęsiego to przede wszystkim:
 • doskonałe właściwości grzewcze,
 • lekkość,
 • miękkość, delikatność,
 • doskonała cyrkulacja powietrza, przewiewność,
 • ochrona przed przegrzewaniem się w nocy,
 • produkt 100% naturalny (puch gęsi + bawełniane poszycie),
 • produkt ekologiczny,
 • łatwe i efektywne wietrzenie,
 • zapewnienie zdrowego snu,
 • dopasowanie się poduszki z puchu do kształtu głowy i wywieranego nacisku,
 • wysoka wytrzymałość,
 • możliwość użytkowania przez lata,
 • dostępność dla każdego, w tym także produkty marki Puchland bezpieczne dla alergików i astmatyków,
 • gama produktów sezonowych i całorocznych.

Dlaczego puch gęsi jest taki ciepły?

Puch gęsi znany jest od dawien dawna. Był stosowany jako izolator ciała jeszcze w czasach, kiedy domy nie były ogrzewane. Ma bardzo dobre właściwości cieplne przez wzgląd na swoją trójwymiarową strukturę, która zatrzymuje powietrze. Puch jest także bardzo sprężysty, co sprzyja tej izolacji. Haczykowate włókna utrzymują między sobą ciepło i absorbują nadmiar wilgoci, po czym oddają go na zewnątrz.

Puch z Gęsi Kołudzkiej

Jednym z najcenniejszych puchów, który możemy obecnie pozyskać, jest ten pochodzący z Gęsi Kołudzkiej. Jest to nasza polska, biała gęś, której, jako kraj, jesteśmy największym hodowcą. Wszystkie nasze wyroby w marce Puchland pochodzą więc z lokalnego rynku. Puch Gęsi Białej Kołudzkiej ma bardzo wysoką gęstość i sprężystość. Obecnie jest to symbol luksusu, jeżeli chodzi o pościel puchową. Stosowany jest zarówno u nas, jak i eksportowany za granicę. Z innych puchów wartych wspomnienia, jest też ten pochodzący z gęsi syberyjskiej. Jest także miękki i puszysty, bardzo przyjemny w dotyku. I takie kołdry też mamy w ofercie.

Ułożenie puchu w kołdrze

Wybierając kołdrę puchową, zwracajmy uwagę na to, jak ten puch rozkłada się wewnątrz poszycia. Wszystkie nasze kołdry mają budowę kasetonową, czyli stabilizującą i uniemożliwiającą przesuwanie się zawartości. Dzięki temu mamy pewność, że zachowa ona swoją jakość i właściwości. Nie ma opcji, żeby gdzieś pojawiały się grudy zbitego puchu lub by nagle gdzieś go brakowało. Rozłożenie jest równomierne, kołdry nie tracą formy i można z nich korzystać latami. Musimy też wspomnieć, że prawidłowe czyszczenie puchu polega na wyjęciu go z pokrycia i wykonaniu prania, odpylania. Dlatego u nas możesz to zrobić z gwarancją przywrócenia kołdry do pierwotnego stanu, włącznie z odtworzeniem budowy kasetonowej.

Kołdra z puchu gęsiego sezonowa czy całoroczna?

Nasze kołdry z puchu gęsiego są zarówno sezonowe, jak i całoroczne. W każdej z nich znajduje się ten sam, najlepszy i najbardziej zadbany podszerstek. Różna jest jego ilość. W kołdrach zimowych jest go najwięcej, gdyż są one najgrubsze, najbardziej puchate, by dawały najwięcej ciepła, kiedy za oknem mróz. Letnie mają go mniej, bo nie potrzebujemy takiego grzania, a jedynie okrywania się. Natomiast wszystkie mają tę samą wysoką jakość, a ewentualną sezonowość lub jej brak dobieramy wyłącznie do siebie i tego, pod czym nam się dobrze śpi.

Poduszka z puchu – dlaczego warto?

Podkreślając zalety samego puchu, rozważmy też kwestię poduszek. Skoro puch ma grzać, to kojarzymy go głównie z kołdrą, bo nią się okrywamy, żeby było nam ciepło. Natomiast poduszka puchowa nas w głowę raczej nie grzeje. Tutaj warte wspomnienia są inne zalety tego surowca. Poduszka puchowa daje ciepło, ale przede wszystkim odczują je wsunięte pod nią ręce, jeżeli przybieramy taką pozycję podczas snu. Dla głowy kluczowa będzie miękkość, sprężystość i zdolność odprowadzania wilgoci. Odpowiednie podtrzymanie głowy i dostosowanie się do jej kształtu umożliwia komfortowy sen. Jeżeli w nocy się pocimy, robimy to też na twarzy. Odprowadzanie i niezatrzymywanie tych wydzielin na skórze, pozwala jej oddychać i zachować ją w dobrej kondycji – a mówiąc dosadnym językiem: pory się nie blokują, tworzy się mniej niedoskonałości. Jednak zaznaczamy w tym miejscu, że znaczenie ma także poszewka na poduszce. Powinna być naturalna – bawełniana lub jedwabna.

Puch dla alergików

Choć mogłoby się wydawać, że alergicy z puchem nie idą w parze, tak ogłaszamy, że w obecnych czasach nie jest to prawda. Każda nasza pościel puchowa może być użytkowana przez osoby wrażliwe. Zabezpieczamy je maksymalnie, stosując gęsto tkane pokrycie bawełniane, porządnie wyprany i odpylony puch, który jest zawsze świeży, niezleżały. Dzięki temu nasze kołdry i poduszki są dla każdego. A przy zachowaniu podstawowej higieny, czyli wietrzeniu pościeli, suszeniu, gdy się zamoczy, oddawaniu raz w roku na profesjonalne czyszczenie puchu, absolutnie każdy może cieszyć się tym wspaniałym, naturalnym surowcem. Zaznaczamy jednak, że to są nasze standardy i nie każdy producent czy sklep się takimi kieruje.

Kołdry puchowe i poduszki puchowe są naprawdę najlepszym wyborem do sypialni w dzisiejszych czasach. Potrzebujemy naturalności, ciepła, komfortu, a to wszystko dzięki nim otrzymujemy. Najlepsze jakościowo produkty, które my oferujemy, testujemy każdego dnia w naszych sypialniach i wiemy, że i Ty się na nich nie zawiedziesz.
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 2992 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-13
Wszystko szybko i sprawnie. Kupiłam już dwie poduszki i kołdrę, wszystko dobrze się sprawdza.
2024-05-25
Zakupiłam kołdrę letnią. Zakupy przebiegły sprawnie, a dostawa była szybka. Ku mojemu zaskoczeniu - to moja pierwsza w życiu kołdra puchowa, nie jest pod nią ani za ciepło (czego jednak się obawiałam), ani za zimno. Nawet z najlepszymi jakościowo kolorami ze sztucznym wypełnieniem nie miałam tego komfortu… Jest przy tym lekka. Chciałabym podkreślić, że o pozytywnej decyzji zakupowej zdecydowały posiadane przez Państwa firmę certyfikaty związane z etycznym pozyskaniem pierza oraz precyzyjne opisy jego przygotowania. Jesteście chyba jedyna taką firmą na rynku. Dziękuję!
pixel