KOŁDRA PUCHOWA SYBERYJSKA 140x200 LETNIA BIAŁA

Polecane!
  • KOŁDRA PUCHOWA SYBERYJSKA
  • Jakość prosto z dalekiej Syberii
  • Seria kołder o najwyższych walorach cieplnych!
  • KOŁDRA PUCHOWA SYBERYJSKA 140x200 LETNIA BIAŁA
  • KOŁDRA PUCHOWA SYBERYJSKA 140x200 LETNIA BIAŁA
  • KOŁDRA PUCHOWA SYBERYJSKA 140x200 LETNIA BIAŁA
  • KOŁDRA PUCHOWA SYBERYJSKA 140x200 LETNIA BIAŁA
  • KOŁDRA PUCHOWA SYBERYJSKA 140x200 LETNIA BIAŁA
  • KOŁDRA 140x200 LETNIA BIAŁA
Kod produktu: SYB220240-2-1
Gwarancja: 24 miesiące
669,00 zł
/ szt.

W zestawie

KOŁDRA PUCHOWA SYBERYJSKA!

Jakość prosto z dalekiej Syberii.

Seria kołder o najwyższych walorach cieplnych!

Kołdra Puchowa Syberyjska to ciepła, puszysta, z najlepszego puchu gęsiego, białego. Obecnie puch pozyskujemy z terenów Syberii. Ze względu na panujący tam klimat puch syberyjski posiada szczególne właściwości izolacyjne i higroskopijne. Kołdry zawierające Puch syberyjski polecamy osobom wymagającym. Zalecany dla osób które marzną podczas snu. Taka kołdra zapobiega również rozwijaniu się chorób reumatycznych.

 Gwarantujemy kolorowe sny!

 


 

rozmiar 140x200, 160x200, 180x200, 200x200, 200x220, 220x240
kolor biały
klasa ciepła kołdra letnia
tkanina pucho-szczelna bawełna antyalergiczna (100% bawełna)
wypełnienie 100% puch gęsi białej syberyjskiej, klasa A1, sprężystość puchu 800 CUIN
waga wypełnienia

140x200- 380 gramów, 160x200- 440 gramów, 180x200- 490 gramów, 200x200- 550 gramów, 200x220- 600 gramów, 220x240- 720 gramów

wykonanie podwójny szew, delikatna lamówka, konstrukcja kasetonowa, brak zimnych stref
pielęgnacja czyścić w wyspecjalizowanych zakładach, wietrzyć na wolnym powietrzu, nie wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych
opakowanie transparentna oddychająca torba, materiałowo-foliowa
gwarancja 2 letnia gwarancja producenta. 14 dni na zwrot towaru
inne kołdra antyalergiczna
pochodzenie puchu Syberia
wyprodukowano Polska

 


 

 W jaki sposób przygotowujemy wsad do naszych wyrobów?

 Naszym celem jest osiągniecie pełnej sterylności i jak najlepszej sprężystości puchu i pierza. Rzecz pierwsza- to sortowanie. Oddzielamy duże pióra od mniejszych lub w przypadku puchu - izolujemy pierze od puchu. Następnie puch lub pierze są prane wodnie. Następuje oczyszczenie i usunięcie cząstek nie nadających się do użytku. Kolejny krok, to suszenie w wysokiej temperaturze (120 stopni). Dzięki temu wsad jest sterylny, a puch otwiera się, dzięki czemu uzyskuje znakomitą sprężystość. Ostatni etap to odpylanie, więc mechaniczne usunięcie ewentualnego kurzu. Efekt? Czysty, sprężysty i antyalergiczny wsad :)

Czy nasze kołdry są pikowane?

Niezupełnie. Stosujemy trudniejsze ale lepsze rozwiązania. Nasze kołdry są uszyte w technologii kasetonowej. W miejscu gdzie w kołdrze pikowanej jest szew, my stosujemy wewnętrzną siateczkę. Dzięki temu nie ma tzw. "zimnej strefy" a puch się nie przemieszcza. Takie inlety stosujemy zarówno w nowych produktach jak i przy usłudze renowacji.

Nasze produkty wszystkie są antyalergiczne!

Staramy się aby wszystkie nasze wyroby były antyalergiczne. Poniżej dowiesz się o potrójnej ochronie, jaką zastosowaliśmy, aby pozbawić alergenów naszą kołdrę i co to oznacza.

1. gęściej utkana bawełna. Dzięki dobraniu specjalnie gęsto utkanej bawełny okalającej puch (153 nici / cm2), hamujemy proces przedostawania się pyłków, kurzu i roztoczy do wnętrza kołdry. Tym samym będąc alergikiem możesz znacznie wydłużyć okres, po którym kołdrę trzeba będzie oddać do czyszczenia, prania i odpylania.

2. puch odpylony i wyprany - sterylnie czysty Dzięki obróbce pierza i puchu usunięte zostają pyłki, zanieczyszczenia, tłuszcz i nieprzyjemny zapach, a suszenie w wysokiej temperaturze zabija roztocza i inne drobnoustroje. Proces ten poprawia właściwości izolacyjne, lekkość, a także sprawia, że puch nie powoduje reakcji alergicznych. Surowiec po obróbce termicznej jest czysty, bardziej sprężysty i ma ładny zapach. Ponadto, co jest dla Ciebie najważniejsze, jest pozbawiony alergenów.

3. odpowiedni wkład. Na etapie pozyskiwania odpowiedniego surowca, staramy się by były to puch i pierze najwyższej jakości. Pozyskujemy wyłącznie surowiec świeży, kupując pierze od rolników na terenie Polski i innych krajów europejskich.

Co to oznacza?

Czytając o naszej potrójnej ochronie być może zastanawiasz się, czy wystarczy ona do zapewnienia Tobie komfortowego snu bez kłopotów z alergią. Otóż jesteśmy przekonani, że tak. Jeśli jednak będzie inaczej, możesz w ciągu 14 dni zwrócić nam kołdrę, a my oddamy Ci pieniądze.

 

Dlaczego warto kupić u nas kołdry i poduszki? 

Jako jedyni w Polsce posiadamy trzy prestiżowe certyfikaty zapewniające o najwyższej jakości produktu oraz o humanitarnym traktowaniu zwierząt. 

 Czym jest RDS?

Responsible Down Standard to niezależny, dobrowolny i globalny standard dotyczący odpowiedzialnego pozyskiwania puchu. Norma RDS została opracowywana przy wsparciu grup działających na rzecz ochrony praw zwierząt, ekspertów branżowych i sprzedawców detalicznych. Standard ten zapewnia kontrolę pochodzenia produktu na każdym etapie, począwszy od farmy, a kończąc na samym produkcie. Dzięki temu klienci mogą być pewni, że puch oraz pierze znajdujące się w wybranych przez nich produktach posiada certyfikat RDS. Certyfikat ten zapewnia, że puch i pierze pochodzą z kaczek i gęsi, które były dobrze traktowane. Oznacza to zapewnienie im odpowiednich warunków przez cały okres hodowli, od pisklęcia do uboju. Ptaki nie cierpią także z powodu bólu i strachu, nie są przymusowo karmione, ani nie pozyskuje się surowca od żywych ptaków.

Czym jest DOWNPASS? 

DOWNPASS opiera się na standardach określonych w Europejskiej Konwencji o Ochronie Zwierząt Hodowlanych, dotyczącej prawidłowego chowu zwierząt i różnych wymogów jakościowych w odniesieniu do piór i puchu .DOWNPASS jednoczy kryteria kontroli etycznej i jakościowej, dokumentując pochodzenie (identyfikowalność) piór i puchu od ptactwa wodnego (kaczek i gęsi), używanego jako materiał wypełniający do odzieży, sprzętu outdoorowego i pościeli. Dzięki certyfikatowi DOWNPASS, zarówno gotowe produkty (np. puchowe kurtki, kołdry, poduszki), jak i pojemniki transportujące puch i pierze (na przykład pakowane w worki) można prześledzić aż do końca łańcucha kontroli. Oprócz kontroli pochodzenia materiału wypełniającego, produkty DOWNPASS również podlegają dodatkowej kontroli jakości. Produkty są kupowane od sprzedawców detalicznych i sprawdzane przez akredytowany instytut badawczy pod nadzorem notariusza. Kontrola ta ma na celu ustalenie, czy skład  jest zgodny z obowiązującymi wymogami dotyczącymi etykietowania (np. DIN EN 12934 lub porównywalne krajowe / międzynarodowe wymagania dotyczące etykietowania). W szczególności sprawdzają, czy proporcja puchu i piór określonych na etykiecie jest prawidłowa.
Naruszenie etycznych i / lub jakościowych kryteriów kontroli wypełnień w systemie DOWNPASS powoduje natychmiastowe wszczęcie postępowania dyscyplinarnego i może doprowadzić do cofnięcia pieczęci pod nadzorem notariusza.

W jaki sposób PUCHLAND odnosi korzyści z posiadania tych certyfikatów?

Dobro zwierząt jest najwyższym priorytetem firmy PUCHLAND. Puch używany do naszych produktów jest więc staranie wybierany, aby mieć pewność, że pochodzi od dostawców, którzy przestrzegają surowych norm odpowiedzialnego traktowania zwierząt. Dzięki temu klienci mogą być pewni, że puch oraz pierze znajdujące się w wybranych przez nich produktach spełnia najwyższe normy.

Tabela porównawcza kołder 
Kolekcja kołder Tkanina Rodzaj wypełnienia Klasa puchu Sprężystość puchu
Classic 100% bawełna 10% puch, 90% pierze (kacze/gęsie) klasa A3 250 CUIN
Simple 100% bawełna 20% puch, 80% pierze kacze klasa A2 350 CUIN
Tradycyjna 100% bawełna 80% puch, 80% pierze kacze klasa A2 400 CUIN
Silver Syberyjska 100% bawełna 60% puch, 40% pierze gęsie klasa A1 500 CUIN
Standard 100% bawełna 100% puch gęsi polskiej klasa A1 700 CUIN
Syberyjska 100% bawełna 100% puch gęsi syberyjskiej klasa A1 800 CUIN
VIP Batystowa  batyst 100% bawełna 100% puch gęsi lęgowej polskiej klasa A1 900 CUIN
Royal  satyna 100% bawełna 100% puch gęsi lęgowej polskiej klasa A1 900 CUIN

 

Parametry techniczne:
Sprężystość
Sprężystość
800 CUIN
Tkanina
Tkanina
pucho-szczelna bawełna antyalergiczna (100% bawełna)
Wkład
Wkład
100% puch gęsi białej syberyjskiej, klasa A1
Waga wsadu
Waga wsadu
140x200- 380 gramów
,
160x200- 440 gramów
,
180x200- 490 gramów
,
200x200- 550 gramów
,
200x220- 600 gramów
,
220x240- 720 gramów
Wykonanie
Wykonanie
Konstrukcja kasetonowa, brak zimnych stref
Wykończenie
Wykończenie
Podwójny szew, delikatna lamówka

24 miesiące

24 miesiące
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Poradnik zakupowy

2022-11-04

Wietrzenie pościeli — Wady i zalety

Wietrzenie pościeli — Wady i zalety
Wietrzyć czy nie wietrzyć? Oto jest pytanie! A odpowiedź nie taka prosta. Przeczytaj!
2022-10-18

Fazy snu — Kiedy śni nam się najwięcej?

Fazy snu — Kiedy śni nam się najwięcej?
Kiedy śni ci się najpiękniej? Sprawdź, jak możesz wpłynąć na jakość nocnego odpoczynku!
2022-09-27

Czego nie robić w ciągu dnia, by poprawić jakość swojego snu?

Czego nie robić w ciągu dnia, by poprawić jakość swojego snu?
Nikogo nie trzeba przekonywać, że sen jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia, samopoczucia i kondycji. I choć jedna zarwana noc nie czyni bezsenności, to wiele osób zastanawia się, jak zadbać o higienę odpoczynku. My natomiast skupimy się na tym, czego nie robić w ciągu dnia, by dobrze spać.
Opinie naszych klientów
5/5
Bogusia, Świebodzice
Kołdra jest rewelacyjna, ciepła, ładnie wykonana i sprężysta.
5/5
Agnieszka, Warszawa
To już moja druga kołdra tego typu, tym razem prezent dla seniora. Bardzo trafiony. Produkt najwyższej jakości - kołdra bardzo ładnie wykona, super lekka i ciepła.
5/5
Sylwia, Murowana Goślina
Szybko. Ładnie zapakowane. Bardzo podrożały. Z ok 1100 do ok.1700
5/5
Wiesława, Teresin
jest dobrze bo leciutko i cieplutko.
5/5
Krystyna, Warszawa
Kołdra syberyjska świetna lekka jak puszek i bardzo ciepła. Spełniła moje oczekiwania. Jestem bardzo zadowolona.
5/5
Michał, Warszawa
Kołdra taka jaka miala być, lekka i ciepła.
5/5
Violeta, Jastrzębie Zdrój
Kołdra rewelacja. Produkty gorąco polecam
5/5
Alicja, Poznań
Kołdra puchowa standard całoroczna jest najlepszą z kołder, które używałam do tej pory. Lekka, mięciutka i cieplutka. Jestem również zadowolona z obsługi sklepu, dziękuję za fachowe doradztwo. Reasumując, towar i obsługa na najwyższym poziomie.
5/5
Aneta, Grójec
Super miękka, cieplusia, zadowolenie mega.Polecam
5/5
Katarzyna, Ulvenhout
Zamawiam kolejny raz w Puchland. Kołdry są lżejsze niż piórko i naprawdę ciepłe. Poduszki są bardzo dobrze wypełnione.
5/5
Katarzyna, Ulvenhout
Zamawiam kolejny raz w Puchland. Kołdry są lżejsze niż piórko i naprawdę ciepłe. Poduszki są bardzo dobrze wypełnione.
5/5
Elżbieta, Wrocław
zamówiłam 2 kołdry na prezent dla dzieci/syna i synowej/ to był dobry pomysł dzieci zadowolone t..
5/5
Jolanta, Ogrodniczki
Bardzo dobra
5/5
Wojciech, Kaczory
Spełnia nasze potrzeby.Cudowna i lekka. Płaszczyk puchowy się chowa!!!
5/5
Robert, Skulsk
BARDZO DOBREJ JAKOŚCI KOŁDRA
5/5
Małgorzata, Goleniów
Leciutka, bardzo ciepła, wspaniała. Wszystko wskazuje, ze nie będę jej zamieniać na kołdrę zimową ( ten sam materiał i producent, kupiona rok wcześniej )
5/5
Diana, Głogów
Ciepła, lekka, idealna na prezent dla wybrednych
5/5
Marta, Sulejówek
Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Prezent dla starszej osoby, która oceniła kołdrę na bardzo ciepłą i lekką. Starsza Pani jest zadowolona
5/5
Żaneta, JABŁONNA-MAJĄTEK
Jakie to jest złoto, inny wymiar snu, nie wiem dlaczego tak długo zwlekałam z zakupem...
5/5
Zbigniew, Ostrowiec Św
Jakość wykonania wysoka. Natomiast jeszcze nie użytkowana.
5/5
Adam, Szałas
Ok.
5/5
Lidia, Jeżów Sudecki
Przesłana kołdra jest mięciutka, leciutka, puchwa, idealna na polskie lato
5/5
GEnowefa, Trzcinica
Spełniła moje oczekiwania
5/5
Sylwia, Murowana Goślina
Wspaniała! Polecam!
5/5
Sylwia, Murowana Goślina
Cieplutka i bardzo lekka. Szczerze polecam. Sylwia
5/5
Franciszek, Wińsko
Wszystko OK
5/5
Dariusz, Lidzbark
Polecam.
5/5
Anna, Lublin
To moja pierwsza kołdra puchowa, wcześniej miałam ze sztucznym wypełnieniem i czuć roznice. Jednak ciężko ocenić towar po tygodniu uzytkowania, ale na ten moment mogę powiedzieć, że kołdra jest fajnie puszysta, ciepla - dba o termoregulację ciala, człowiek się pod nią nie poci. Czuć ten komfort
5/5
Ryszard, Gdańsk
Kołdra leciutka i ciepła, spełnia moje oczekiwania z naddatkiem
5/5
Ryszard, Ostrów Wlkp.
Zamówienie dotarło na czas, kołdra i jasiek dobrej jakości, polecam.
5/5
Renowacja
od20

Zamów renowację pościeli

Zadbaj o swoją pościel i umów się z nami na czyszczenie! To proste - wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz, a nasz konsultant do Ciebie zatelefonuje. Możliwy odbiór od Państwa i dostawa do domu za pośrednictwem kuriera. Renowacja zawiera wymianę inletu oraz czyszczenie wkładu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 2051 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-02-02
Ok, szybko I perfekcyjnie
2023-01-29
Realizacja zamówienie ekspresowo. W czwartek zamówiłam w piątek odbiór. Polecam
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel